شاید در نگاه اول، رقابت با سایت های بزرگ در نتایج جستجوی گوگل امری غیر ممکن به نظر برسد، اما بهتر است بدانید مدیریت وب سایت یک کسب و کار کوچک می تواند مزایای بسیار زیادی در زمینه  برایتان داشته باشد.

در مقالۀ امروز قصد دارم دربارۀ فرصت هایی استثنایی صحبت کنم که وب سایت های بزرگ، علی رغم تجربه و مزایای طبیعی خود قادر به استفاده از آن ها نیستند. این فرصت ها به یک کسب و کار کوچک اجازه می دهد تا با کمی تلاش، رتبه های خوبی در موتورهای جستجو به دست آورد.

بنابراین، اگر شما هم وب سایت کوچکی دارید یا به تازگی وب سایت خود را راه اندازی کرده اید، پیشنهاد می کنم این مقاله را مطالعه کنید. خواندن نکات موجود در این مقاله به شما کمک می کند تا بتوانید برندهای بزرگ در زمینۀ کاری خود را در نتایج جستجوی گوگل به چالش بکشید.

برتری های یک وب سایت بزرگ

بدون شک یک وب سایت بزرگ و مشهور، برتری های بسیاری نسبت به وب سایت های کوچک دارد، به خصوص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت. برخی از مزایای وب سایت های بزرگ عبارتند از:

اعتبار دامنه یا Domain Authority

وب سایت های بزرگ، معمولاً مدت زمان زیادی است که مشغول به فعالیت هستند و بالطبع صفحات بسیار زیادی دارند. چنین وب سایت هایی، مرتباً درحال بروزرسانی محتوای سایت خود هستند و لینک بیلدینگ قدرتمندی دارند. به همین دلیل، اعتبار دامنه یا DAA آنها بالا است.

تعداد و تنوع لینک های سایت

همانطور که در بالا اشاره کردیم، وب سایت ها بزرگ لینک بیلدینگ قدرتمندی دارند. همین، تعداد زیاد لینک های متنوع سبب می شود موتورهای جستجو (که بسیار سخت گیر و متعصب هستند)، رتبۀ بالاتری را به محتوای وب سایت های بزرگ اختصاص دهند. اگر همان محتوا، در یک وب سایت کوچک یا تازه تاسیس منتشر شود، مطمئناً رتبۀ قابل قبولی کسب نمی کند.

قابل اعتماد بودن

وب سایت های بزرگ طی سالها از طریق تبلیغات، بازاریابی و ارتباطات گسترده توانسته اند خود را به عنوان برندی قابل اعتماد معرفی کنند. بنابراین، اکنون در بین کاربران اینترنت شناخته شده اند و حتی توانسته اند طرفدارانی متعصب به دست آورند.

منابع مالی

مطمئناً وب سایت یک کسب و کار کوچک، منابع مالی یک وب سایت بزرگ را در اختیار ندارد. برای مثال اگر بخواهیم سایت فروش بلیط هواپیما علی بابا را با سایت آژانس مسافرتی رامین محمودیمقایسه کنیم، مسلماً وب سایت علی بابا، سرمایۀ بیشتری در اختیار دارد و می تواند از این سرمایه جهت بازاریابی دیجیتال و تقویت سئوی سایت خود استفاده کند.

امکان سرمایه گذاری

در بازاریابی دیجیتال (یا هر نوع بازاریابی دیگری)، اما و اگرهای بسیاری وجود دارد. مطمئناً وب سایت های بزرگ حاضر نیستند بر روی یک موضوع نامطمئن که هزاران اما و اگر به دنبال دارد،  سرمایه گذاری کنند.

اینجاست که روزنۀ امید بر روی یک کسب و کار کوچک باز می شود. دقیقاً همین نقطه ای که وب سایت های بزرگ حاضر به ریسک کردن بر روی آن نیستند، برای یک وب سایت کوچک بهترین فرصت در بازاریابی دیجیتالی است.